Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se



Odeslat odpověď
Uživatelské jméno:
Předmět:
Tělo zprávy:
Vložte sem vaši zprávu, může obsahovat maximálně 60000 znaků. 

Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Velikost písma:
Barva písma
Možnosti:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Zakázat BBCode
Zakázat smajlíky
Zakázat URL adresy v tomto příspěvku
Otázka
Kolik je na jedné ruce prstů?:
Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
   

Přehled tématu - vzhled a účes učitelky v MŠ
Autor Zpráva
  Předmět příspěvku:  Re: vzhled a účes učitelky v MŠ  Odpovědět s citací
Dobrý den, mohu odpovědět jen ze své zkušenosti technika BOZP. Ředitel může vydávat pro zaměstnance závazné předpisy týkající se hygieny a bezpečnosti práce. Pokud vyhodnotí "volné" vlasy jako hygienické riziko a zařadí toto omezení do příslušné dokumentace, tak se jedná o nařízení pro zaměstnance závazné a dá se proti němu protestovat pouze prostřednictvím odborů nebo u soudu.
Jako elegantnější způsob mi přijde pořídit si tzv. skřipec do vlasů, kde je možno vlasy sepnout volněji a hlava z toho tolik nebolí, zaplést vlasy do volného copu, nebo si dát na hlavu lehký šátek, který se zaváže vzadu na krku pod vlasy a tím se omezí jejich volný pohyb.
Např. i letušky musí mít vlasy sepnuté, aby nedocházelo ke kontaktu vlasů s cestujícím, když se k němu letuška nakloní.
Nevím, jakou délku vlasů máte vy, ale patrně dostatečnou, aby se vlasy pohybovaly v blízkosti dětí, když se k nim nakloníte a některým dětem to nemusím být příjemné.
Příspěvek Napsal: pát 16. říj 2020 8:06:16
  Předmět příspěvku:  vzhled a účes učitelky v MŠ  Odpovědět s citací
Dobrý den, obracím se na vás jelikož už jsem zoufalá a nevím si rady. Na internetu ani nikde jinde nemůžu najít odpověď na svou otázku "Je v kompetenci zaměstnavatele, aby mi nařídil celodenní nošení gumičky ve vlasech?" Celý život nosím vlasy rozpuštěné a v mě práci mě nijak neomezují, gumičku ani jiné sponky nenosim z důvodu toho, že mě po velmi krátké chvíli začne bolet hlava. Kdyz jdeme na oběd vlasy se vzadu u hlavy lehce stáhnu abych zabránila jejich případnému padání do jídla. Můj zaměstnavatel mi ale pohrozil zápisem a pokutou pokud nebudu nosit vlasy stažené dle jeho představ po celou pracovní dobu. Predem děkuji za jakoukoliv radu, odkaz nebo vysvětlení.
Příspěvek Napsal: sob 26. zář 2020 9:05:25


Přejít na: